نگهداری

گیاهان خوش یمن (گیاهانی که خوش شانسی می آورند)

از نظر فنگ شویی ، انواع خاصی از گیاهان آپارتمانی وجود دارند که به عنوان گیاهان خوش یمن یا خوش شانس طبقه بندی می شوند.

گفته می شود این گیاهان باعث رفاه ، ثروت ، عشق و شانس می شوند. به همین دلیل است که برخی از انواع “گیاهان خوش شانس” را درخت ثروت یا گیاه ثروت می نامند. از جمله گیاهانی که فنگ شویی آنها را خوش شانس می نامد می توان به بامبو خوش شانس ، برخی از انواع فیکوس ، گل ارکیده و برخی از سرخس ها و نخل های مختلف اشاره کرد.

مطالعه مقاله نحوه صحیح نگهداری گیاه زاموفیلیا نیز به شما خواننده گرامی توصیه می شود.

مقدمه

همیشه نگهداری تعدادی از گیاه آپارتمانی برای تصفیه هوای خانه و افزایش کیفیت هوا مفید است. فنگ شویی می گوید:

برخی از این گیاهان خوش یمن یا خوش شانس به تعادل عناصر مختلف کمک می کنند و منجر به جابجایی انرژی منفی می شوند. تحقیقات علمی نیز وجود دارد که نشان می دهد این گیاهان آپارتمانی خوش یمن که خوش شانسی هم می آورند حتی می توانند به کاهش استرس هم کمک کنند. مطالعات دیگر نیز نشان داده است که این گیاهان به طور کلی تأثیر مثبتی بر سلامت افراد دارند.

در این مقاله ، شما با گیاهان خوش شانس فنگ شویی آشنا خواهید شد که ممکن است برای شما ثروت ، رفاه و حتی شادی به ارمغان بیاورند.

حال بیایید با جزئیات بیشتری به معرفی ” گیاهان خوش شانس ” بپردازیم و با 2 مورد از محبوب ترین آنها آشنا شویم.

1. گیاه کراسولا

فنگ شویی می گوید که انواع خاصی از گیاهان کراسولا می توانند به رفاه و ثروت شما به خوبی کمک کنند. گونه گیاه کراسولا اوتا را گیاه پول یا درخت ثروت نیز می نامند. گفته می شود که برگ های سکه ای شکل این گیاه در فنگ شویی نماد ثروت است.

این نوع از کراسولا نوعی ساکولنت هستند که دارای ساقه های درخت مانند ، شاخه های صاف و برگهای گوشتی ضخیم هستند. برگهای آبدار آن به رنگ سبز یشمی می باشند و در برخی موارد ممکن است لبه های قرمز یا زرد داشته باشند. این برگهای بیضی شکل می توانند بین 1 تا 3.5 اینچ (3-9 سانتی متر) طول و حداکثر 1.5 اینچ (4 سانتی متر) عرض داشته باشند.

اگر خوش شانس باشید ، گیاهان ثروت ممکن است حتی در زمستان هم شروع به گلدهی کنند. در گیاه کراسولا گلهای کوچک صورتی یا سفید به شکل ستاره ظاهر می شوند و رایحه ای شیرین می دهند. اما بطور کلی کراسولا معمولاً در شرایط نامناسب در ماه های زمستان گل نمی دهند.

چگونگی گلدهی این گیاه!

ما در گلباغ فیروزه برای شما محصولی را فراهم کرده ایم که این روند خوش شانسی را تسریع می بخشد و موجب گلدهی گیاه می شود. آن محصول کود گلدهی فیروزه است که نحوه استفاده آن به راحتی هرچه تمام تر می باشد و کامل در صفحه محصول درباره آن توضیح داده شده است.

Array

ادامه توضیحات:

در برخی موارد ، این نوع گیاهان می توانند تا 8 فوت (2.5 متر) ارتفاع داشته باشند و شبیه یک درخت یا درختچه ای بزرگ باشند. ولی با این حال ، گیاهانی که در داخل خانه رشد می کنند به ندرت به این ارتفاعات می رسند.

جدا از افزایش ثروت ، یکی دیگر از دلایلی که گیاهان کراسولا را در خانه نگه می دارید ، شرایط نگهداری آسان آنهاست. مانند بسیاری از گیاهان ساکولنت ، گیاهان کرراسولا به مراقبت و نگهداری زیادی احتیاج ندارند. در واقع ، برخی از مطالعات نشان می دهد که گیاهان کراسولا حتی ممکن است بیش از 100 سال عمر کنند.

گیاهان خوش یمن معمولاً به صاحبان کسب و کارهای جدید هدیه می شوند یا در اداره ها قرار می گیرند تا موفقیت و ثروت را به همراه داشته باشند. این گیاهان همچنین به راحتی از دیگر گیاهان آپارتمانی مراقبت می کنند و می توانند به ایجاد یک محیط متعادل و طبیعی کمک کنند.

2. بامبو خوش شانس (دراسنا)

گفته می شود بامبو خوش شانس یک گیاه خوش یمن برای خانه است که ثروت ، خوشبختی و رفاه را احضار می کند. این نوع بامبو خوش شانس در فنگ شویی گونه دراسنا است. نامهای دیگر این گیاه آپارتمانی جذاب بامبو چینی ، الهه رحمت ، و دراسنا ساندر می باشد.

اگرچه این گیاه شبیه بامبو است ، اما در خانواده بامبو واقعی نیست. به عنوان یک گیاه آپارتمانی و زینتی جذاب ، این گیاه دارای ساقه های بلند گوشتی و مستقیم است که در آن برگهای بلندی جوانه می زند. ساقه های شبیه به بامبو می توانند تا 3.2 فوت (1 متر) رشد کنند ، اما در فنگ شویی ، تغییرات کوتاه تر گیاه “بامبو” ترجیح داده می شود.

برای مراقبت از بامبو خوش شانس ، ساقه ها را هر چند وقت یکبار هرس کنید. این به هدایت مجدد انرژی به ساقه و برگ ها کمک می کند و به طور صحیح به رشد خود ادامه می دهد. هرس گاه به گاه و نگهداری آنها در ظروف کوچک به محدود کردن ارتفاع آن کمک می کند.

گیاهان بامبو خوش شانس در فنگ شویی معمولاً باید در ظروف شیشه ای یا گلدان هایی با سنگ و آب نگهداری شوند.

جالب است بدانید که گیاهان به همان اندازه که در خاک رشد می کنند ، در آب نیز رشد می کنند. این باعث می شود که بامبو خوش شانس به یکی از ساده ترین گیاهان آپارتمانی برای مراقبت تبدیل شود.

اگر این “گیاهان خوش یمن” را فقط در آب نگه می دارید ، هر ماه مقداری کود سه بیست به آن اضافه کنید و از پر کردن آب لوله کشی اجتناب کنید ، اما از آب تصفیه شده یا آب باران استفاده کنید.

فنگ شویی می گوید که تعداد ساقه های بامبو در مورد دعوت به ثروت معانی متفاوتی دارد. گفته می شود که 3 ساقه نشان دهنده شادی ، ثروت و عمر طولانی است. 5 یا 6 ساقه می تواند به معنای ثروت و موفقیت باشد. و ، 7 ساقه می تواند نمادی از سلامتی هم باشد.

3. گیاه فیکوس الاستیکا

گیاه فیکوس یکی دیگر از گیاهان خوش یمن است که برای کمک به تصفیه هوا و ایجاد تعادل در محیط زندگی خود انتخاب کنید. فنگ شویی می گوید که گونه فیکوس الاستیکا ثروت ، رفاه و خوش شانسی را به خود جلب می کند.

گیاه فیکوس الاستیکا یکی از انواع مختلف فیکوس تراس داخلی است. گیاهان فیکوس زینتی دارای برگهای بیضوی ضخیم بزرگی هستند که می توانند در طیف وسیعی از رنگها قرار داشته باشند. برخی از انواع فیکوس الاستیکا دارای برگهای سبز براق ، برخی دارای برگهای زرد رنگ و سفید یا کرم سفید و انواع دیگر حتی دارای برگهای قرمز هستند.

قرار دادن یک سری گلدان فیکوس الاستیکا به صورت استراتژیک می تواند به ایجاد یک محیط طبیعی و بدون استرس در یک اتاق کمک کند. گیاه فیکوس داخل گلدان بین 6 تا 10 فوت (180 – 300 سانتی متر) رشد می کند و برای اتاق های کوچک یا ادارات کاملا مناسب است.

در فنگ شویی گفته می شود که گیاهانی با برگ های گرد مانند گیاه فیکوس الاستیکا با انرژی مثبت رابطه مستقیم دارند.

رشد هر چه بیشتر فیکوس!

برای رشد هرچه بیشتر و سریعتر فیکوس راه هایی وجود دارد. یکی از بهترین و در عین حال ساده ترین راه ها که خیلی سریع هم نتیجه می دهد، استفاده از کود افزایش شاخه و برگ و کود برگ و بوته است.

این دو کود کمک می کند که گیاه فیکوس شما به شدت رشد کرده و درنتیجه جریان ثروت به سمت شما بیشتر شود.

4. گل ارکیده

به گفته فنگ شویی ، ارکیده ها تنها زیبا نیستند ، آنها همچنین خوش شانسی را در کل خانواده افزایش می دهند. بر اساس برخی منابع ، ارکیده های بنفش از همه هزاران نوع ارکیده موجود، جزو خوش یمن ترین گیاهان هستند.

بسیاری از گیاهان فنگ شویی فقط انواع درختچه ها یا درختان با برگ سبز هستند. اما گل ارکیده واقعاً در میان همه “گیاهان خوش شانس و خوش یمن” به عنوان جذاب ترین کورد شناخته می شوند.

ارکیده ها همچنین نماد عشق و زیبایی در بسیاری از فرهنگ ها می باشند. در فنگ شویی ، آنها نمادی از شادی ، روابط بهتر و افزایش باروری نیز هستند.

هزاران نوع ارکیده برای انتخاب وجود دارد. برخی از زیباترین ارکیده هایی که مراقبت از آنها آسان است ، ارکیده Paphiopedilum و Phalaenopsis هستند. این گل ها می تواند فقط گلهای سفید ساده داشته باشد تا به ایجاد احساس آرامش کمک کند. یا ، ارکیده های رنگ روشن می توانند به نشان دادن شور ، انرژی و خلاقیت در منزل یا محل کار کمک کنند.

همچنین برای گلدهی بیشتر ارکیده و افزایش مقاومت و طراوت گل های آن ، از کود گلدهی فیروزه استفاده نمایید.

اکثر انواع ارکیده هایی که به عنوان گیاهان آپارتمانی می باشند، دارای برگهای ضخیم بزرگی هستند که در پایه ساقه رشد می کنند. ساقه های بلند از مرکز این گیاه بیرون می آیند و گلهای بزرگ در طول آن رشد می کنند. بسیاری از گل های ارکیده دارای 5 گلبرگ هستند که می توانند بیضی شکل یا نیزه ای شکل باشند.

افزایش مقاومت و ماندگاری ارکیده!

برای افزایش مقاومت و ماندگاری ارکیده باید و باید از کود نیترات کلسیم استفاده شود. تا درنیجه آن، گیاه عمر بیشتری داشته باشند و بتواند جریان انرژی مثبت بیشتری را به سمت شما انتقال دهد.

ارکیده می تواند هدایای زیبایی برای خانواده های جدید باشد یا برای هر کسی که در رابطه است ، هماهنگی بیشتری ایجاد کند.

5. نخل شامادورا

نخل های داخلی آپارتمانی نیز در فرهنگ فنگ شویی به عنوان تصفیه کننده هوا و برای بهبود تعادل جایگاهی ویژه دارند.

یکی از بهترین انواع کوچک نخل برای دکوراسیون منزل شما ، نخل شامادورا است. همانطور که از نام گیاه شناسی آن پیداست ، نخل شامادورا یک نوع نخل زیبا است. همچنین یکی از محبوب ترین انواع گیاهان آپارتمانی در جهان است.

هنگام رشد در داخل خانه برای کمک به ایجاد انرژی مثبت ، نخل شامادورا تا 2 فوت (60 سانتی متر) ارتفاع می یابد. گیاه شامادورا دارای ساقه های نازک با برگهایی بزرگ شبیه به سرخس است.

یکی از دلایل محبوبیت نخل های شامادورا این است که به مراقبت کمی احتیاج دارند. به نظر می رسد این گیاه در رطوبت کم به اندازه شرایط در رطوبت بالا رشد می کند. همچنین می تواند شرایط کم نور را نیز تحمل کند. یکی دیگر از دلایلی که نخل شامادورا را باید انتخاب کنید این است که برای هر نوع خانه‌ای همه کاره است.

به عنوان مثال ، طبیعت پشت برگهای سبز روشن آنها را برای آویزان کردن درون سبدها عالی می کند. این گیاهان را می توان در درهای ورودی یا هر جای دیگری که می خواهید محیط زندگی خود را بهبود بخشید قرار دهید. یا ، می توانید یک نخل بلند شامادورا را در گوشه ای قرار دهید تا به زیبایی اتاق نشیمن شما کمک کند.

6. سانسوریا

گیاه سانسوریا که به طرز مضحکی به عنوان زبان مادرشوهر نیز نامیده می شود ، اگر در موقعیت ایده آل قرار گیرد ، گیاه خوش شانسی محسوب می شود ، زیرا گازهای سمی را از هوا جذب کرده و سموم را از بین می برد. همچنین با انرژی محافظتی قوی که دارد ساکنان منزل را از هرچه انرژی منفی محافظت می کند.

هنگامی که این گیاه در یک منطقه خلوت در یک خانه شلوغ قرار می گیرد ، یک حس مثبت قوی در محیط ایجاد می کند. این گیاه همچنین با حذف سموم از هوا ، کیفیت هوای داخل ساختمان را کاملا بهبود می بخشد.

کود ها مخصوص سانسوریا برای رشد بیشتر

کود آهن و کود افزایش شاخه و برگ و کود کلسیم و کود برگ دهی موجب رشد هرچه بیشتر گیاه سانسوریا می شود.

Array

7. سرخس بوستون

سرخس بوستون یکی دیگر از گیاهان مهم تصفیه هوا است که به ایجاد حس مثبت در هر اتاق کمک می کند. این گونه سرخس که سرخس شمشیری ، سرخس استخوان ماهی و سرخس وحشی بوستون نیز نامیده می شود ، جزو یکی از پرطرفدارترین گیاهانی است که می توانید داشته باشید.

سرخس بوستون می تواند هر نوع خانه یا دفترکاری را با برگهای بلند خود زیبا کند. سرخس می تواند بین 16 تا 35 اینچ (40 تا 90 سانتی متر) ارتفاع داشته باشد. طول سرخس (برگ) می تواند بین 0.6 تا 8 فوت (0.5 – 2.5 متر) طول داشته باشد.

این گیاه بوته ای با آویزان کردن روی سبدها یا پر کردن فضای بالای کمد و قفسه ها عالی است.

نکته: گیاه سرخس مستعد قارچ زدگی است پس حتما باید از سم قارچ کش استفاده کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *