خرید کودهای تقویتی گلباغ فیروزه مناسب برای رشد گیاه بابهترین قیمت

سلام به همه دوستان و مخاطبین عزیز. در صفحه خرید کود گلباغ فیروزه، همانطور که مشاهده می کنید انواع کودهای تقویتی مخصوص تمام گل ها و گیاه های آپارتمانی با بهترین قیمت کود آورده شده است.

همچنین در انتهای این صفحه، توضیحاتی کاملا تخصصی و در عین حال روان درمورد اطلاعاتی که باید قبل از خرید کود بدانید آورده شده است. توجه نمایید که ما به تازگی در وبسایت امکان خرید عمده کود را نیز فراهم کرده ایم. شما می‌توانید با ورود به صفحه مربوطه قیمت‌های خرید کود عمده را نیز مشاهده نمایید.

این صفحه همیشه درحال به روز رسانی است. پس لطفا نظرات و پیشنهادات خودتان را برای خدمات رسانی بهتر از ما دریغ نکنید. اگر هم هرسوالی درمورد محصولات یا ملزومات موردنیاز گیاه‌تان داشتید، در قسمت کامنت‌ها که در انتهای همین صفحه قرار دارد، می‌توانید بپرسید. ما در سریعترین زمان ممکن سوال شما را پاسخ خواهیم داد.

در انتهای صفحه نیز می‌توانید برای اطمینان هرچه بیشتر از کیفیت محصولات، برخی از ویدیوهای رضایت مشتریان را، پس از مصرف محصولات فیروزه مشاهده کنید

راهنمای صوتی این صفحه رو به هیچ وجه از دست ندید 🙂

0:00
0:00

راهنمای ویدیویی خرید کود :

0:00
0:00

برای مشاوره رایگان جهت شناسایی کودهای تقویتی مورد نیاز برای گیاه‌تان می توانید با ما در واتساپ در ارتباط باشید. فقط کافی است تا عکس گل و گیاهانتان یا اسم آنها در واتساپ برای ما ارسال کنید تا کودهای تقویتی موردنیازشان را به شما معرفی و توضیح دهیم.


خرید کود مناسب و با کیفیت برای گل و گیاهان آپارتمانی همیشه جزو چالش‌ها و دغدغه‌های اصلی دوستداران گل و گیاه بوده است. در این مطلب ما می خواهیم بصورت تخصصی به تحلیل و بررسی و عوامل موثر بر خرید کود تقویتی مناسب برای گیاهان شما بپردازیم. عوامل بسیار زیادی بر روی خرید کود گلهای آپارتمانی تاثیر می‌گذارند. عواملی چون قیمت کود، کیفیت آن و صدالبته شناس بودن برندی که از آن خرید می کنید. شما باید تمام این عوامل را درنظر بگیرید تا گل و گیاه‌های شما همیشه شاداب تر و سر سبز تر از دیروز باشند.

به تازگی امکان صادرات کود نیز در مجموعه بازار کود فیروزه فراهم شده که در صفحه صادرات کود می‌توانید اقدام نمایید.

چرا گیاهان به کود نیاز دارند؟

هنگامی که گیاهان آپارتمانی به آب نیاز دارند، آن را با پژمرده شدن نشان می دهند، اما دانستن اینکه چه زمانی به خرید کود نیاز دارند کمی دشوارتر است. کود یک غذای مکمل برای گیاهان نیست، بلکه چیزی است که گیاه برای تقویت سلامت خود به آن نیاز دارد. و درواقع ترکیبی از مواد معدنی است که به رشد بهتر گیاه کمک می‌کند.

گیاهانی در فضای باز هستند از امتیاز باران طبیعی و همچنین فرستادن ریشه های جدید برای جستجوی مواد مغذی خود برخوردار هستند. این درحالی است که، گیاهان آپارتمانی مواد مغذی محدودی در دسترس خودشان دارند و همچنین مواد مغذی‌شان به میزان خاک موجود در گلدان نیز بستگی دارند.

برای رشد سالم و مداوم گیاهان آپارتمانی در درازمدت، همه گل و گیاه‌ها به کود نیاز دارند، حتی اگر این کود به هیچ وجه یک نیاز روزانه نباشد.

نحوه کودهی به گیاهان در فصل های سرد سال(پاییز و زمستان)

اکثرا این اشتباه رو میکنند که گیاهان آپارتمانی هم مثل درخت ها به خواب زمستانی میروند. در واقع توی این فصل رشد گل و گیاهان آپارتمانی کند می شود ولی متوقف نمی شود که این اشتباهی فاحش در نگهداری گیاها توی فصل زمستان و پاییز هست. برای اینکه گیاهاتون توی فصل های بهار و تابستان قوی و سرزنده باشه باید از یکسری کود ها مثل کودکلسیم وکودپتاس بالا و غیره در فصل پاییز و زمستان استفاده کنید تا گیاهتون رو هم برای فصل زمستان تقویت کند و هم برای فصل های بعدی اما نکته مهم که باید رعایت کنید توی فصل های سرد سال فاصله زمانی بین کود دهی با فصل های بهار و تابستان متفاوت هست و باید فاصله زمانی بین هر کود 10 روز را رعایت کنید.

اهمیت کوددهی در فصل بهار و تابستان

تاثیر کوددهی بر گیاهان در فصول مختلف سال یکسان نیست. فصل بهار و تابستان به فصل رشد گل و گیاهان معروفند و فصل زمستان به فصل استراحت گل و گیاهان شناخته می‌شوند. دقیقا به همین دلیل است که کوددهی در فصل بهار و تابستان بسیار موثرتر از فصول دیگر سال است.

در فصل بهار و تابستان حتما از کودهای تقویتی گلباغ فیروزه برای رشد دوبرابری گل و گیاهان خود استفاده نمایید.

0:00
0:00

مزایای کود های تقویتی بازار کود فیروزه

پس باز اینجا دوباره اهمیت خرید کود مشخص می‌شود. در بالاتر گفته شد که برای خرید کود گلهای اپارتمانی باید به عواملی چون قیمت کود و بالا بودن کیفیت آن مطمئن بود. 

خرید کود محلات هم که دیگر معرف همگان است. ما در مجموعه فیروزه از شهرستان محلات با ارزان ترین و به صرفه ترین قیمت کود ، کیفیت آن ها را نیز کاملا تضمین می کنیم.

کودهای تقویتی فیروزه همگی با فرمولاسیون اختصاصی و از برندهای معروف جهان در زمینه تولید کود های با کیفیت می‌باشد. برندهایی مثل Bavaria ، Kristalon Yara ، Gardesco و بسیاری از برندهای معروف دیگر در این زمینه است. ما در مجموعه فیروزه بطور تخصصی در زمینه فروش کود فعالیت می‌کنیم.

و همانطور هم که اشاره شد در قیمت کود به نسبت کیفیت بالا و تضمین شده نیز محصولات ارزان‌تر و بصرفه‌تری را ارائه می‌دهیم. توجه داشته باشید که ما در مجتمع گلباغ فیروزه به جز کودهای تقویتی، سموم کشاورزی مثل سم حلزون باغچه را نیز ارائه و به فروش می‌رسانیم.

ترتیب کوددهی به گیاه (*مهم*)

ابتدا برای آنکه گیاه کاملا آماده دریافت کود باشد، باید از کود اسید هیومیک استفاده کرد. این کود کمک می‌کند تا منافذ خاک گلدان که بهم چسبیده اند، از هم کمی باز شوند و راه را برای جذب مواد مغذی کود توسط ریشه گیاه باز کند.

بعد از آن باید به سراغ تقویت و رشد هرچه بیشتر ریشه گیاه برویم. افزایش رشد ریشه گیاه با کود ریشه زایی و تقویت ریشه گیاه نیز با کود فسفر بالا تامین می‌شود.

برای افزایش مقاومت و ماندگاری گیاه نیز باید کاری کرد. برای این کار باید از کود نیترات کلسیم و کود جلبک دریایی استفاده کنیم. این دو کود به افزایش مقاومت گیاه کمک می کنند و از طرفی موجب افزایش سرعت رشد کلی گیاه نیز خواهند شد.

برای برگ‌های گیاه نیز همانطور که گفته شد باید از کود افزایش شاخه و برگ و کود برگ و بوته استفاده نمایید. این دو کود با فرمولاسیون اختصاصی که دارند، هم سبب رشد هر چه بیشتر برگ های گیاه می شوند و هم برای مقاومت برگ های و همچنین شادابی آنها موثر هستند.

برای آنکه برگ‌های گیاهتان زرد و شل و افتاده نشوند هم باید از کود آهن استفاده نمایید. اگر هرکدام از این علائم زردی یا افتادگی برگ‌های گیاه را مشاهده می کنید بدانید که گیاه به شدت نیاز به آهن دارد. پس برای آنکه اصلا هیچوقت این مشکلات را گیاهتان تجربه نکند، بهتر است همین حالا از کود آهن استفاده نمایید.

اگر در خانه‌تان گیاه گلدار دارید باید برای آن از کود گلدهی و کود پتاس بالا استفاده نمایید. این دو کود نیز هر کدام فرمولاسیون اختصاصی دارند و بصورت تخصصی موجب افزایش گلدهی گیاه خواهند شد. علاوه بر آن مقاومت و ماندگاری گل ها و شکوفه های گیاه را نیز کاملا تامین می کنند.

درنهایت هم اگر در خانه خود کاکتوس نگهداری می کنید باید از کود کاکتوس استفاده نمایید. این تفکر که کاکتوس نیاز به نگهداری آنچنان ندارد کاملا اشتباه است. اگر به گیاه کاکتوس خود اهمیت می دهید و می‌خواهید شاهد افزایش رشد آنها باشید، باید از کود کاکتوس استفاده نمایید.

قیمت کود های گلباغ فیروزه

قیمت کودهای فیروزه، یا بهتر است بگوییم قیمت گذاری برای تمام محصولات فیروزه، کاملا بر روی قائده و اصول است.

اولین موردی که همیشه ما در مجتمع بسته بندی نهاده های کشاورزی فیروزه، درمورد قیمت گذاری کودها و دیگر محصولات به آن توجه می‌کنیم، کیفیت و ضمانت اصل بودن محصول است. ما معتقدیم از آنجایی که محصولات و کودهای فیروزه با موجودات زنده، ازجمله گل و گیاهان مختلف سروکار دارند، باید دارای بهترین کیفیت و ایمن‌ترین شرایط باشند. دقیقا به همین خاطر است که تمام کودها و محصولات فیروزه از بهترین و بنام‌ترین برندهای روز دنیا مثل Bavaria ، Kristalon Yara ، Gardesco و غیره است.

قیمت کود در گلباغ فیروزه بر همین اساس می‌باشد. ما در عین حالی که کیفیت را تضمین می‌کنیم، همیشه سعی داریم قیمت کود ها را نیز ارزان‌تر و به‌صرفه‌تر برای مشتریان خود محاسبه کنیم.

خرید کود گلهای آپارتمانی | این کودها حاوی چه موادی هستند؟

کود گیاهان آپارتمانی بیشتر از ریز مغذی ها و درشت مغذی ها ساخته می شوند. از جمله سه عنصر مهم به اصطلاح درشت مغذی ها عبارتند از پتاسیم، فسفر و نیتروژن که معروف به NPK می‌باشند. درواقع فرمولاسیون استاندارد تمام کودهای تقویتی باید بر این اساس باشد. این هم یک عامل مهم دیگر در خرید کود برای گیاهان آپارتمانی.

انواع کود گیاهان آپارتمانی

درک این نکته مهم است که همه گیاهان آپارتمانی از نظر کود نیازهای یکسانی ندارند. بنابراین، درک اینکه چه نوع کودهایی برای گیاهان آپارتمانی شما لازم است، بسیار ضروری است.

همانطور که در بالا گفته شد وقتی گیاه می‌خواهد نیاز خود را به آب نشان دهد، سعی می کند با پژمرده شدن آن را به ما بفهماند. برای نیاز به کود باید به یک سری عوامل و تغییرات خاص در گل یا گیاه تان توجه کنید.

بطور مثال اگر برگ گیاه شما نشانه‌هایی چون شل شدن، رزد شدن و ریزش را تجربه میکند، دچار کمبود آهن شده است و باید به سرعت از کود آهن برای آن استفاده نمایید. یا اگر برگ‌های جدیدی که در گیاه شما می روید، کوچکتر از حالت عادی و دیگر برگ های گیاه است می تواند نشانه این باشد که ریشه گیاه شما ضعیف شده است و باید هرچه زودتر آن را تقویت کنید. و برای این کار باید از کود ریشه زا 13-40-13 استفاده کنید.

مثال‌های بسیار زیادی برای این موارد وجود دارد که شما می‌توانید عواملی و نشانه هایی که گیاه به هرکدام از این کودها نیاز دارد را در هرکدام از صفحات مربوط به کودهای معرفی شده در بالای صفحه بخوانید و ویدیو مربوط به آن را در صفحه خودش ببینید.


برای مشاوره رایگان جهت شناسایی کودهای تقویتی مورد نیاز برای گیاه‌تان می توانید با ما در واتساپ در ارتباط باشید. فقط کافی است تا عکس گل و گیاهانتان یا اسم آنها در واتساپ برای ما ارسال کنید تا کودهای تقویتی موردنیازشان را به شما معرفی و توضیح دهیم.


کود مایع یا جامد (بصورت پودری) ؟

همیشه در بحث خرید کود ، انتخاب بین کود مایع و جامد چالش برانگیز بوده است. ما می‌خواهیم این ابهام را در یک جمله برای شما برطرف کنیم. شما آزادید که کود مایع هم تهیه کنید اما به تاریخ انقضا آن توجه ویژه داشته باشید. کود های تقویتی فیروزه از آنجایی که بصورت پودری و کاملا محلول در آب می‌باشد، تاریخ انقضا ندارد و هیچوقت فاسد نمی شود. اما کود های مایع کاملا فساد پذیرند. به این نکته در خرید کود حتما توجه کنید.

چگونه کود مناسب گیاهم را انتخاب کنم؟

وقتی نوبت به خرید کود مناسب برای هر گیاه می‌شود، نسبت N-P-K مهمتر از نام تجاری است. N مخفف نیتروژن، P مخفف فسفر و K مخفف پتاسیم است. اینها مواد مغذی هستند که گیاهان آپارتمانی شما بیشتر به آنها نیاز دارند.

نسبت این مواد مغذی چیزی در حدود 15-30-15 درصد به نظر می رسد. کودهایی که نسبت بالاتری دارند معمولاً غلظت بیشتری دارند. اگرچه اولویت باید به دنبال نسبت N-P-K باشد، یک کود نیز برای کامل شدن به ریز مغذی ها نیاز دارد. هر کدام از این مواد مغذی برای قسمت های مختلف گیاه است.

بطور مثال عنصر N یا نیتروژن، مخصوص برگ‌های گیاه است و اگر قصد شما از خرید کود ، تقویت برگ های گیاهتان است باید توجه داشته باشید که درصد N در کود مورد نظرتان بیشتر باشد. عنصر P یا فسفر نیز مخصوص ریشه گیاه است و اگر قصد شما تقویت ریشه گیاهتان است باید توجه داشته باشید که درصد P در کود مورد نظرتان بیشتر باشد. و درآخر هم K یا پتاسیم هم مخصوص گل دادن و شکوفه زدن گیاه است که اگر قصد شما از خرید کود گل ، تحریک گلدهی گیاهتان است باید توجه داشته باشید که درصد K در کود مورد نظرتان بیشتر باشد.

شش نکته ضروری برای کود دادن به گیاه

نکته 1: مطمئن شوید که هرگز بیش از حد کود ندهید و همیشه کود خود را رقیق کنید. در صورت نیاز واقعی به کوددهی، مانند کمبود عناصر غذایی، می توان با رقیق کردن کمتر، قدرت کود را افزایش داد. اما همیشه بهتر است که از غلظت کمتر استفاده کنید تا بیشتر.


نکته 2: فصول بهار و تابستان بر خلاف فصل زمستان، فصل ایده آلی برای رشد است. از این رو زمان مناسب برای کود دادن به گیاهان آپارتمانی معمولا در فصل بهار و تابستان است. کوددهی در فصل پاییز و زمستان باید کمی کمتر شود. با این حال گیاهانی که سریع رشد نمی‌کنند نباید به اندازه گیاهانی که سریع رشد می کنند کوددهی شوند.


نکته 3: ابتدا نسبت مناسبی از مواد مغذی مورد نیاز برای گیاه خود را شناسایی و سپس مقادیر N-P-K روی بسته بندی را به دقت بررسی کنید.

نکته 4: اگر گیاهی به ما گل بدهد، باید بیشتر بارور شود. پس اگر گیاهان گلدار (مثل شمعدونی) دارید باید توجه بیشتری به کوددهی آن کنید. برای کوددهی گیاهان گلدار باید از کود گلدهی 36-12-12 و یا از کود پتاس بالا استفاده نمایید.


نکته 5: تصمیم گیری در مورد کود شیمیایی یا ارگانیک کاملاً به شما بستگی دارد، ولی بهتر است از یک کود شیمیایی استفاده کنید. این به این دلیل است که کودهای شیمیایی تعادل مناسبی بین ریز مغذی ها و درشت مغذی ها دارند. کودهای ارگانیک یا کود حیوانی علاوه بر بوی بد، معمولا ریسک بالایی از جهت مریضی آوردن برای گیاه خواهند داشت.


نکته 6: ریز مغذی‌ها نقش مهمی در عملکردهای رشدی گیاه دارند. با این حال، گیاهان به ریز مغذی‌ها کمی کمتر از درشت مغذی ها نیاز دارند.

خرید اینترنتی کود از بازار کود فیروزه

بطور کلی خرید اینترنتی و یا خرید آنلاین کود یا هر محصول دیگری چالش‌های خاص خودش را دارد. آیا واقعا محصولی که سفارش می‌دهم به دستم میرسد؟ آیا سالم می‌رسد؟ آیا اصل است؟

تمام این موارد سوالات کاملا بجایی است که از خود بپرسید. صد البته که ما در مجموعه بازارکود فیروزه این سوالات را بی پاسخ نگذاشته‌ایم.

ما در وبسایت بازار کود فیروزه با بیش از یک دهه تجربه در این زمینه، کاملا حسن نیت خودمان را ثابت کرده‌ایم. تمام محصولات و کودهای تقویتی فیروزه، همیشه کاملا صحیح و سالم به دست مشتریان عزیز رسیده و همچنان هم می‌رسد.

علاوه بر این شما با خرید آنلاین کود از سایت ما در بازار کود فیروزه، ضمانت کیفیت کالا را نیز دریافت خواهید کرد. شما می‌توانید پس از 7 روز کالا و محصولاتی که سفارش داده‌اید را پس بفرستید و وجه شما بطور کامل بازگردانده خواهد شد. البته توجه کنید این فقط درصورتی است که از وبسایت ما خرید کنید.

خرید اینترنتی کود مزایای بسیار دیگری نیز دارد. اگر یک دودوتا چهارتای ساده کنیم، می‌توانیم متوجه شویم که صرفه جویی بسیار زیادی در وقت و هزینه نیز دارد.


برای مشاوره رایگان جهت شناسایی کودهای تقویتی مورد نیاز برای گیاه‌تان می توانید با ما در واتساپ در ارتباط باشید. فقط کافی است تا عکس گل و گیاهانتان یا اسم آنها در واتساپ برای ما ارسال کنید تا کودهای تقویتی موردنیازشان را به شما معرفی و توضیح دهیم.


کلام آخر + سوالات متداول

در این مطلب ما بصورت تخصصی عوامل موثر در خرید کود را بررسی کردیم. اشاره کردیم که ما در مجموعه فیروزه نسبت به کیفیت بالای محصولات، قیمت کود را بسیار ارزانتر و در بسته بندی های کاملا شکیل با توضیحات کامل و خدمات پس از فروش، بعلاوه ضمانت کیفیت و بازگشت وجه ارائه می دهیم. حال در این بخش آخر به سوالات متداولی که معمولا برای مخاطبین و مشتریان ما پیش می‌آید و ممکن است سوال شما هم باشد، می‌پردازیم.

چه نوع گیاهان آپارتمانی نیازی به کود ندارند؟

همه گیاهان آپارتمانی به کود نیاز دارند به جز آنهایی که اخیراً در گلدان قرار گرفته اند. یعنی اگر گیاهی را به تازگی گلدانش را تعویض کرده‌اید، باید به مدت یک هفته صبر کنید و بعد از گذشت 7 روز کوددهی به آن را شروع کنید.

هر چند وقت یکبار نیاز به کود دادن به گیاهان آپارتمانی‌ام دارم؟

شما بلافاصله بعد از خرید کود ، می‌توانید با ما در واتساپ یا اینستاگرام و یا بخش پشتیبانی سایت تماس بگیرید و ما برایتان نحوه و مدت زمان و مقدار صحیح مصرف کودها را بطور کامل توضیح خواهیم داد. برنامه کوددهی به گیاه به نوع گیاهی که دارید و نسبت N-P-K کودی که استفاده می‌کنید، بستگی دارد. بر اساس فاکتورهای داده شده، برنامه کوددهی معمولا هر یک یا دو هفته است. درکل بسیار روند و برنامه و زمان بندی کوددهی به گیاه آسان‌تر از چیزی است که تصورش را می‌کنید.

آیا می توان به گیاهان آپارتمانی در زمستان کود داد؟

اغلب توصیه می‌شود در تابستان و بهار به گیاهان آپارتمانی کود دهید. زیرا در فصل زمستان بیشتر گیاهان آپارتمانی رشد فعالی ندارند. از این رو نیازی به لقاح ندارند. اما کودهای فیروزه در فصل های پاییز و زمستان هم کاربرد دارند. تنها تفاوت نحوه مصرف آنها در فصل بهار و تابستان این است که در پاییز و زمستان باید هر 2 هفته یکبار کوددهی را انجام دهید.

برخی از ویدیوهای رضایت مشتریان پس از مصرف محصولات فیروزه

0:00
0:00
0:00
0:00
0:00
0:00

2 دیدگاه در “قیمت و خرید کود

 1. سیمین داودی گفت:

  درود بر شما
  من زیاد تو پیج شما میام و مطالبتونو میخونم پیج پرباری هست اگه فروش خاک و عناصر سازنده ترکیب خاک مثل کوکوپیت و پرلیت و ورمی کولیت هم برای فروش داشتید خوب بود پیج اینستا هم عالیه البته من ار اینستا با شما آشنا شدم.
  خرید بعدی کود رو ار پیج شما انجام میدم امیدوارم کودهاتون با کیفیت باشه.
  سپاس از شما

  1. golbaghphiroozeh گفت:

   ممنو از لطف شما کوکوپیت و پرلیت هم داریم داخل فروشگاهمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *