نگهداری

8مورد بهترین گیاهان فنگ شویی توصیه شده [معتبرترین مقاله از کارن روچ]

در این مقاله متفاوت از گلباغ فیروزه ، می خواهم درباره بهترین گیاهان فنگ شویی صحبت کنم.

ما می توانیم درباره قدرت درمانی گیاهان آپارتمانی روزها و هفته ها شاعرانه صحبت کنیم – آنها هوا را تصفیه می کنند ، استرس را از بین می برند و به صاحبان شان احساس هدفمندی ، رضایت و لذت می بخشند.

اما طبق اصول سنتی فنگ شویی ، فضای سبز همچنین می تواند انرژی خانه های ما را تغییر داده و بهبود بخشد و شانس خوبی را برای ما به ارمغان بیاورد. البته برخی از گیاهان این کار را بهتر از بقیه انجام می دهند.

بد نیست این نکته را نیز بدانید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گیاهان مثبت در فنگ شویی و مطمئن شدن از صحت کامل درباره نوشتن این مقاله ، ما از کارن روچ کارتر ، نویسنده کتاب Move Your Stuff، Change Your Life و رودیکا چی ، متخصص و مشاور فنگ شویی ، استفاده کردیم.

در این مقاله ما درباره موضوعاتی چون اصول اساسی فنگ شویی ، نقشه انرژی باگوآ و بهترین گیاهان فنگ شویی برای حذف انرژی منفی در خانه صحبت کرده ایم.

چگونه برخی گیاهان آپارتمانی انرژی مثبت را به خانه می آورند

کارن توضیح می دهد: “گیاهان اجسام زنده ای هستند که می توانند فضاهای خسته ، بی انرژی یا بی جان را زنده کنند.”
“آنها همیشه در حال تغییر و رشد هستند ، که می توانند به مردم کمک کنند تا در هر زمینه ای از زندگی شما وارد عمل شوند.”

Chi این تعاریف را تکرار کرد و افزود: “گیاهان عنصر چوب را به فضای خانه می آورند ، که یکی از پنج عنصر اصلی در فنگ شویی است. این موضوع باعث ایجاد و بیشتر شدن سلامتی ، رشد و جریان پر جنب و جوش در زندگی می شود. ”

علاوه بر این ، در مورد قابلیت های تصفیه هوا گیاهان: “سطح اکسیژن رسانی خوبی دارند ، که اساس فنگ شویی مثبت برای سلامتی و رفاه است. سرسبزی گیاهان همچنین انرژی پر جنب و جوش و طبیعت بخش مادر را وارد فضای خانه می کند و هر فردی به آن نیاز دارد. ”

باگوآ: چیست و چه تاثیری بر شما دارد؟

به گفته Chi ، باگوا یک نقشه انرژی است که آناتومی فنگ شویی یک خانه را نشان می دهد.

او توضیح می دهد: “باگوآ به فرد کمک می کند تا جنبه های خاصی از زندگی خودش را که به مناطق خاصی از خانه متصل است ، پیدا کند (و تغییر دهد)”.

باگوا دارای 9 بخش است: ثروت و رفاه ، شهرت ، روابط ، سلامت خانوادگی و جسمی ، رفاه معنوی ، فرزندان و خلاقیت ، دانش و رشد شخصی ، شغل ، مسافرت و ارتباطات.

Chi می افزاید: “هر ناحیه از باگوا برای رشد نیاز به عناصر فنگ شویی خاصی دارد.”

“به عنوان مثال ، منطقه سلامت خانواده و سلامتی ، در سمت شرقی خانه شما قرار دارد ، عنصر چوب (گیاهان) و عنصر آب (چشمه) را دوست دارد ، اما نمی تواند آتش بیش از حد (شومینه) یا فلز (قفسه فلزی) را تحمل کند.. ”

همانطور که در بالا ذکر شد ، گیاهان نمایانگر عنصر چوب هستند که در مناطق شرقی ، جنوب شرقی و جنوبی خانه بهتر عمل می کند. اما با این اوصاف ، هر گیاه انرژی متفاوتی را به فضا می آورد.

“در حالی که یک نخل سرسبز انرژی روان ، نرم و پر جنب و جوش را به خانه می دهد ، کاکتوس تیز و گیاه سانسوریا نوک تیز هم انرژی های بسیار متفاوتی می دهند. آنها به عنوان یک داروی محافظ فنگ شویی استفاده می شوند و باید در جلوی در یا پنجره ای بزرگ قرار گیرند.
همچنین مهم است که گیاهانی که به خانه می آورید پر جنب و جوش ، سالم و کامل سلامت باشند – گیاهان مرده یا در حال مرگ از نظر فنگ شویی مضر هستند.

بهترین گیاهان برای فنگ شویی

به گفته Chi و کارتر ، در زیر بهترین گیاهان فنگ شویی برای به ارمغان آوردن انرژی خوب به خانه آورده شده است.

1. سانسوریا

 

 

همانطور که در بالا ذکر شد ، گیاه سانسوریا یا Sansevieria می تواند به عنوان یک محافظ عمل کند و بهتر است در جلوی در یا یک پنجره بزرگ قرار گیرد. همچنین در یک دفتر یا دفتر خانه خوب است زیرا انرژی متمرکز و متمرکز را به فضا می آورد.

از قرار دادن گیاه سانسوریا در اتاق خواب یا اتاق کودکان خودداری کنید.

توجه: اگر سانسوریا دارید و می خواهید بیشتر رشد کند و جریان انرژی مثبت بیشتری به سمت شما سرازیر شود باید از کود افزایش شاخه و برگ و کود نیترات کلسیم استفاده کنید.

Array

2. pachira aquatic

این درختچه زیبا که به درخت پول هم معروف است یکی از معروف ترین گیاهان در فنگ شویی می باشد و برای جذب ثروت و رفاه استفاده می شود. این گیاه را در منطقه جنوب غربی خانه خود قرار دهید (بخش “ثروت” در باگوا) تا بیشترین بهره را از این گیاه ببرید.

3. آلوئورا

آلوئه ورا خارپشت مانند گیاه سانسوریا ، برگهای نوک تیز و آبدار دارد و انرژی محافظ و پر جنب و جوش را به فضا خانه می افزاید. همچنین یک دستگاه تصفیه هوا قوی است که به طور کلی برای فنگ شویی عالی است.

توجه: اگر این گیاه را در خانه دارید و می خواهید بیشتر رشد کند و انرژی مثبت بیشتری به سمت خانه شما سرازیر شود و تصفیه هوای بهتری داشته باشید باید از کود برگ و بوته و کود افزایش شاخه و برگ استفاده کنید.

4. سرخس

 

مراقبت از سرخس بوستون در داخل خانه به شرط داشتن نور کافی عالی است. نسخه های کوچک تر آن برای فضاهای کوچک و معلق مناسب هستند. این گیاه نیز از نظر فنگ شویی کاربردهای زیادی دارد اما بیشتر از همه معروف به ایجاد انرژی مثبت بسیار زیاد در خانه است.

توجه: اگر این گیاه را در خانه دارید و می خواهید بیشتر رشد کند و انرژی مثبت بیشتری به سمت خانه شما سرازیر شود و تصفیه هوای بهتری داشته باشید باید از کود آهن و کود کامل استفاده کنید.

5. فیکوس بلک

گیاه فیکوس بلک در از بین بردن سموم داخلی خانه بسیار عالی است و در قسمت پذیرایی خانه باید نگهداری شود. فیکوس بلک انرژی آرامش بخشی را نیز ارائه می دهد و به مناطق جنوب شرقی و شرقی خانه انرژی مثبت می بخشد.

توجه: اگر فیکوس بلک را در خانه دارید و می خواهید بیشتر رشد کند و انرژی آرامش بخش بیشتری به سمت خانه شما سرازیر شود باید از کود ریشه زا و کود افزایش شاخه و برگ استفاده کنید.

6. فیکوس سبز

فیکوس سبز در تصفیه کننده هوا خانه برای بخش سلامت جسمی باگوآ (منطقه شرقی خانه شما) عالی است. همچنین علاوه بر آن جزو گیاه های بلند قد است و بنابراین می تواند خانه های کوچک را بزرگتر نشان دهد.

توجه: اگر فیکوس سبز را در خانه دارید و می خواهید بیشتر رشد کند و انرژی آرامش بخش بیشتری به سمت خانه شما سرازیر شود باید از کود نیترات کلسیم و کود برگ دهی استفاده کنید.

Array

7. پتوس (پوتوس)

پتوس یک گیاه تصفیه کننده هوا است که به راحتی می تواند مناطق راکد یا مرده خانه شما را زنده کند. فضایی مانند بالای کمدهای آشپزخانه برایش عالی است. از نظر نگهداری هم بسیار آسان است (حتی اگر آبیاری را فراموش کرده باشید) و انرژی مثبت زیادی را به خانه می آورد.

توجه: اگر پتوس در خانه دارید و می خواهید بیشتر رشد کند و انرژی مثبت بیشتری به سمت خانه شما سرازیر شود باید از کود آهن و کود افزایش شاخه و برگ استفاده کنید.

8. کلاتیا

calathea از نظر زیبایی از جمله محبوب ترین گیاهان زینتی در خانه است و برای منطقه “شهرت ” خانه شما (منطقه جنوبی در نقشه باگوآ) یک دارایی مهم محسوب می شود.

علاوه بر آن همچنین یک دستگاه تصفیه هوا عالی هم است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *