نگهداری

15مورد گیاهان رطوبت دوست که برای حمام و دستشویی توصیه می شوند

گیاهان رطوبت دوست معمولا در حمام و دستشویی جایگاه ویژه ای دارند. چون همانطور که از اسمشان پیداست کاملا مناسب این مکان ها می باشند.

آیا نگران این هستید که فصل بارندگی زیاد ، گیاهان و باغچه های زیبا شما را چالش برانگیز کند؟ یا نگران یک منطقه سایه دار خانه خود هستید که به نظر می رسد خاک هرگز خشک نمی شود؟ جای نگرانی نیست! گلباغ فیروزه برای شما راه حلی دارد – گیاهان دوستدار رطوبت.

مقدمه

برخی از گیاهان در خاک مرطوب یا رطوبت زیاد خوب رشد نمی کنند ، اما ما مجموعه ای از گیاهان مختلف و درختچه ها را لیست کرده ایم که حتی در بارانی ترین فصل های سال نیز می توانند رشد کنند.

گیاهان رطوبت دوست به گونه هایی اشاره می کنند که در خاک غنی از رطوبت هم خوب عمل می کنند. این نوع خاک ها به دلیل ترکیب مواد آلی غنی ، در حالی که هنوز زهکشی مناسبی داشته باشند ، می توانند رطوبت خود را حفظ کند.

این نوع گیاهان خاص از این ساختار خاک اتفاقا قدردانی می کنند و می توانند در شرایط مرطوب به طور مداوم رشد کنند. این مجموعه از گیاهان گزینه های دوست داشتنی را برای همه نیازها فراهم می کند ، بنابراین شما گزینه هایی برای مکان های آفتابی و سایه دار منزل خود خواهید داشت. این گیاهان رطوبت دوست، رطوبت بالا را تحمل می کنند و در شرایط کاملا مرطوب هم رشد می کنند که ممکن است مانع رشد سایر گیاهان دیگر شود.

برای بسیاری از مردم یک خاک دائماً مرطوب یا باتلاقی به طور بالقوه یک مشکل است ، اما برای گیاهان رطوبت دوست اینطور نیست.
گیاهان زیادی وجود دارند که در چنین شرایطی زنده می مانند و در واقع بهتر رشد می کنند. من قصد دارم توضیح دهم که چرا احساس می کنم اگر خاک خیس دارید این گیاهان را باید برای خانه یا باغچه خود در نظر بگیرید.

نکته خیلی مهم درمورد رطوبت بالا گیاه

درصورتی که برای گیاهانی به غیر از گیاهان رطوبت دوست، رطوبت بالاتر از حد معمول داده اید، متاسفانه باید منتظر قارچ زدگی گیاه خود باشید. اما نگران نباشید چون گلباغ فیروزه یک راه حل عالی برای این مسئله دارد. استفاده از سم قارچ کش …

سم قارچ کش فیروزه علاوه بر اینکه قارچ زدگی گیاه را کاملا درمان می کند، حتی اگر گیاه شما قارچ هم نداشته باشد از آن جلوگیری و پیشگیری می کند. پس برای تمام گیاهان آپارتمانی با هر شرایطی کاملا توصیه می شود.

1. کروتن

این گیاه بسیار زیبا با برگ های رنگارنگ شما را کاملا به خودش جذب می کند.

توجه: اگر گیاه کروتن دارید باید بدانید که برای رشد هرچه بیشتر این گیاه باید از کود آهن و کود برگ دهی به آن استفاده نمایید.
نور: آفتاب کامل یا نیمه خورشید
آب: آب متوسط رو به زیاد با خاک مرطوب

2. سرخس

سرخس یکی از معروف ترین و پر طرفدار ترین گیاه های دنیا است. این گیاه خاص و زیبا نمای فوق العاده ای به خانه شما می بخشد.

توجه: اگر گیاه سرخس دارید برای افزایش مقاومت آن حتما از کود نیترات کلسیم استفاده نمایید. همچنین اگر می خواهید شاهد جوانه زدن شاخه و برگ های جدید در گیاه خود باشید حتما از کود افزایش شاخه و برگ استفاده نمایید.

Tab title 1

  • Tab title 1

Array

3. Canna

با این گیاه استعداد گرمسیری را به باغچه خود اضافه کنید. این گیاه پررنگ دارای برگهای بزرگ و خوشه هایی از گلهای قرمز روشن ، زرد ، نارنجی یا صورتی است. در مناطق سرد زمستان ، ریزوم های حنا را در زمستان در مکانی بدون یخبندان حفاری کرده و ذخیره کنید و در بهار بعدی مجدداً آنها را بکارید ، یا آنها را در ظروف بکارید تا ذخیره ریزومها راحت تر شود.

نور: آفتاب کامل یا نیمه خورشید
آب: در خاک دائماً مرطوب بکارید یا به طور منظم در خاک معمولی باغ آبیاری کنید
اندازه: انواع بلند می توانند به 8 فوت برسند ، اما گونه های کوتاه تر کمتر از 2 فوت قد دارند

4. Turtlehead

 

نام لاک پشتی که از شکل متمایز شکوفه های جداگانه گرفته شده است ، در اواخر تابستان شکوفا می شود. این گیاه یک گیاه کاملا سازگار است که می تواند در خاک مرطوب هم رشد کند ، اما خشکی را نیز تحمل می کند. با گذشت زمان ، رشد می یابد و یک توده متراکم ایجاد می کند ، اما معمولاً خیلی سریع نیست.

نور: آفتاب کامل یا نیمه خورشید
آب: در خاک مرطوب به طور مداوم بکارید (این گیاه می تواند خاک خشک را تحمل کند ، اما شرایط هوایی مرطوب را ترجیح می دهد)
اندازه: تا 3 فوت ارتفاع

5. گوش فیل

برگهای مشکی و براق و برجسته با رگه های سفید نقره ای باعث می شود گیاه گوش فیل بسیار خاص باشد. آن را به صورت یکساله در خاک مرطوب (یا حتی آب) پرورش دهید یا آن را به عنوان گیاه آپارتمانی به خانه بیاورید و در تمام زمستان از شاخ و برگ آن لذت ببرید.

نور: نیمه خورشید
آب: در خاکی با زهکشی خوب و کاملا مرطوب ، نگهداری کنید
اندازه: ارتفاع تا 8 فوت در مناطق گرمسیری ، معمولاً تا 3 فوت در داخل خانه

6. Joe Pye Weed

شکوفه های گل سرخ تولید شده توسط این گیاه در اواخر تابستان خیلی باشکوه هستند و پروانه های مختلفی را مطمئناً به خود جلب می کند. این گیاه بلند برای پر کردن تکه های خالی در باغ شما عالی است.

نور: آفتاب کامل یا نیمه خورشید
آب: در خاک مرطوب و دارای زهکشی خوب نگهداری کنید (این گیاه معمولاً در امتداد نهرها ، حوضچه ها و باتلاق ها رشد می کنند)
اندازه: تا 8 فوت ارتفاع

7. گل زنبق

این گل زیبا در اواخر بهار شکوفه می دهد ، دارای شاخ و برگ نازک و علفی و شکوفه های باریک است که به آن ظرافت زیبایی می بخشد. اگرچه زنبق های ریش دار نیاز به زهکشی خوب دارند ، زنبق های سیبری و ژاپنی در آبهای کم عمق یا خاکی با زهکشی ضعیف رشد خواهند کرد.

برای گلدهی این گیاه زیبا حتما از کود گلدهی فیروزه استفاده نمایید.

نور: آفتاب کامل
آب: در خاکی که همیشه مرطوب است بکارید
اندازه: تا 4 فوت ارتفاع

8. Fiber-Optic Grass

این گیاه یکی از غیر عادی ترین گیاه های زینتی است که دارای برگ های نازک و قوس دار می باشد و تقریباً شبیه سیم های فیبر نوری است که از جعبه اتصال خارج می شوند. این گیاه چند ساله با رشد کم ، بافت شگفت انگیزی را به ظروف مخلوط اضافه می کند. آن را بصورت یکساله در باغهای شمالی پرورش دهید یا به عنوان گیاهان آپارتمانی به داخل خانه بیاورید.

نور: آفتاب کامل یا نیمه خورشید
آب: در خاکی که همیشه مرطوب است بکارید
اندازه: ارتفاع تا 12 اینچ

9. Ligularia

این گیاه انفجار رنگی را به نقاط مختلف می آورد. این گیاه به رطوبت مداوم نیاز دارد تا از پژمردگی جلوگیری کند ، به خصوص اگر در آفتاب بعد از ظهر قرار بگیرد.

نور: آفتاب کامل یا نیمه خورشید
آب: در خاکی که همیشه مرطوب است بکارید
اندازه: تا 4 فوت ارتفاع

10. گل کاردینال

 

مرغ مگس خوار نمی تواند در برابر شکوفه های قرمز روشن گل کاردینال مقاومت کند. این گیاه بومی آمریکای شمالی که با شاخ و برگ سبز یا برنز موجود است ، کاملاً در خانه در کنار یک نهر یا حوضچه حیاط مناسب است.

نور: آفتاب کامل یا نیمه خورشید
آب: در خاکی که همیشه مرطوب است بکارید
اندازه: تا 4 فوت ارتفاع

کلام آخر

در این مطلب از گلباغ فیروزه به گیاهان رطوبت دوست پرداختیم که عزیزانی که درمکان هایی با رطوبت بالا می خواهند گل و گیاه داشته باشند هم از این لذت بی نصیب نمانند.

در ابتدا لطفا امتیاز ستاره دهی را فراموش نکنید تا ما با محتوای هرچه بهتر شما را شگفت زده کنیم. اگر هم هر سوالی درمورد نگهداری گیاهان داشتید در زیر در قیمت دیدگاه ها یا کامنت ها و یا در بخش مشاوره گل و گیاه بپرسید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *