نگهداری

چالش بزرگ نگهداری از گیاهان حساس

گیاهان حساس و روش کامل نگهداری از گیاهان

در این مقاله سعی بر این موضوع داریم که گیاهانی که محبوب و زیبا هستند ولی مقداری حساس هستند را به شما معرفی کنیم و روش هایی نگهداری و کود های مورد نیاز آن ها را به صورت کامل به شما معرفی کنیم .پس حتما تا انتهای مقاله را مطالعه کنید
در این مقاله 3 مورد از این گیاهان حساس را بررسی می کنیم
گیاهانی که در این مقاله به آن ها اشاره میکنیم شامل : گیاهان خانواده بنجامین، کروتون و بنت قنسول می باشد
اگر سعی در نگهداری این گیاهان دارید و یا از این گیاهان میخواهید به دوستانتان هدیه بدهید بهتر است که شرایط نگهداری این گیاهان را بدانید. تا دچار مشکل نشود.نکته مهم این مقاله به این صورت می باشد که اول از همه شرایط گیاه رو براش فراهم کنید بعد اون رو تهیه کنید.

خانواده بنجامین

این گیاه جذاب که بومی جنوب و جنوب شرقی اسیا می باشد طرفداران زیادی دارد این گیاه به خاطر داشتن برگ های جذاب و زیبایی که دارد معروف می باشد.نیاز این گیاه به رطوبت غیر قابل کتمان می باشد و دمای ایده آل آن بین 18 تا 24 درجه سانتی گراد هست.
اما نکته مهم اینجاست که اگر در شرایط ایده ال نباشد یعنی دمای کمتر از 18 یا بیشتر از 24 درجه، رطوبت ناکافی، تعویض گلدان و جابجایی بیش از اندازه می توانید این گیاه رو خزان کند و برگ ها شروع به ریزش می کندکه در این وضعیت اصطلاحا می گویند گیاه دچار تنش شده است.
خب برای پیشگیری این مواردی که گفتم و دچار شوک شدن آن اول از همه باید کامل شرایط نگهداری آن را بدانید و رعایت کنید بعد از آن کود ضد تنش و محرک رشد یا آمینو اسید استفاده کنید تا به حالت عادی بازگردد.
آمینو اسید باعث توقف ریزش برگ ها می شود وعلاوه برآن برای اینکه گیاهتون دوباره پر از برگ شود می توانید از کود افزایش شاخ و برگ و کود برگ وبوته استفاده کنید.


کروتون

این گیاه جذاب و رنگارنگ بومی مناطق گرمسیری و مرطوب می باشد پس طبیعی هست زمانی که شما اون رو از گلخونه خریداری میکنید و به خونه می برید دچار ریزش برگ و شوک می شود .
این گیاه در دمای بین 20 تا 28 درجه رشد خوبی داردورطوبت نسبتا زیادی نیاز دارد پس بعد از خریداری این گیاه جذاب با برگ های خاص اول باید شرایط خونه خودتون رو بسنجید بعد بلافاصله بعد از اینکه به خانه آوردید بایداز کود ضدتنش برای آن استفاده کنید.
اگر گیاهتون دچار این مشکل شد حتما بعد از کود ضد تنش و محرک رشد و توقف ریزش برگ های این گیاه از پک افزایش شاخ و برگ گیاه برای رشد این گیاه استفاده کنید تا بحالت اولیه برگردد و شادابی خود را داشته باشد.


بنت قنسول

این گیاه جذاب که به گیاه کریسمس هم معروف می باشد یکی از انتخاب های هست که کسانی که گیاه گلدار دوست دارند انتخاب می کنند.
نکته جالبراجب این گیاه جذاب روز کوتاه بودن آن است . یعنی توی فصل هایی که روز کوتاه تر است گل می دهد یعنی در فصل های پاییز و زمستان پس از این نکته میتوان فهمید که این گیاه نور زیادی نیاز ندارد (نور غیر مستقیم کم نیاز دارد) خاک سبک رو بیشتر می پسندد و ابیاری زیادی هم نمی خواهد اما چیزی که بیشتر از همه نیاز دارد رطوبت کافی است زمانی که این گیاه رو از گلخانه به خانه می برید دچار شوک رطوبتی می شود پس اول کود ضد تنش به کمک شما می آید و بعد هم تامین رطوبت مهم هست با اسپری کردن آب یا قرار دادن سطل آب کنار گیاهتون می تونه بهش کمک کنه علاوه بر همه ی این موارد برای رشد و گلدهی گیاهتون می تونید از پک افزایش رشد برای گیاهتون استفاده کنید .
راستی اگر هیچ اطلاعی از نحوه کود دهی و انواع کود، فصل کوددهی ندارید و می خواهید کلی نکته خوب بدونید یه سر به صفحه خرید کود بزنید و اگرم که گلفروشی یا گلخونه دارید قطعا صفحه خرید عمده کود به دردتون میخوره.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *