نگهداری

مشکلات و بیماری های گیاه فیکوس بنجامین + راه درمان آنها در خانه

مشکلات و بیماری فیکوس بنجامین جوری هست که انگار هیچوقت دست از سر آن برنمی دارند. اما هم برای این مشکلات و بیماری ها راه های درمانی هست و هم راه های پیشگیری.

ما در گلباغ فیروزه اینبار در این مقاله راه حل های مشکلات و بیماری های گیاه بنجامین را مطرح می نماییم.

برای مطالعه راهنمای کامل مراقبت از گیاه فیکوس بنجامین در قسمت مشخص شده کلیک نمایید.

معرفی اجمالی

این گیاه یک گونه همیشه سبز است که می تواند به اندازه یک درخت تا ارتفاع 100 فوت رشد کند ، اما اغلب به عنوان یک گیاه آپارتمانی شناخته می شود. در حالی که اغلب در کاشت و تکثیر بدون مشکل است ، در برابر چندین آفات و بیماری آسیب پذیر می باشد که اگر زود تشخیص داده شود درمان آنها بسیار آسان تر است.

بسیاری از بیماری های گیاهان فیکوس به دلیل رشد گیاه در شرایطی است که مناسب گونه خاص خودش نیست. از آبیاری گیاهان فیکوس از سمت بالای آنها خودداری کنید چون بنجامین در برابر بیماری های قارچی ناشی از برگهای مرطوبش آسیب پذیر هست.

بیماری قارچی

گیاهان فیکوس بنجامین در برابر بیماری های قارچی مانند Botrytis cinerea که بیشتر در انگورها دیده می شود ، آسیب پذیر هستند.

گیاهان آلوده روی برگهایشان لکه های قهوه ای یا سیاه دارند. در این صورت هر برگ آلوده باید برداشته شود و کل گیاه با اسپری قارچ کش مخصوص فیروزه درمان شود. گیاهان آلوده نیز باید جدا شوند تا از شیوع بیماری به گیاهان دیگر جلوگیری شود.

همچنین گیاهان فیکوس که بیش از حد آبیاری شده یا در شرایط مرطوب نگهداری می شوند بیشتر در معرض بیماری قارچی هستند.

Crown Gall

این بیماری ، یک بیماری باکتریایی است که باعث می شود ساقه ها ، رگبرگ ها و ریشه های برگ متورم شود که با گذشت زمان به اصطلاح “چوب پنبه ای” می شوند.

نکته اصلی این عفونت اغلب اتصال ساقه اصلی به ریشه است. اگرچه این بیماری کشنده نیست اما می تواند باعث تغییر شکل جدی گیاهان فیکوس بنجامین شود و حتی ممکن است به گیاهان دیگر نیز درصورتی که ارتباط لمسی بوجود بیاید ، سرایت کند.

Phomopsis

Phomopsis نیز یک عفونت قارچی است که باعث از بین رفتن برگ ها ، ریشه ها و ساقه های گیاه فیکوس بنجامین می شود و حتی می تواند گیاهان کامل را از بین ببرد. گیاهانی که به طور گسترده هرس شده اند بیشتر در معرض این آسیب هستند.

این عفونت می تواند توسط دستگاه های پرچین یا چاقو یا قیچی باغچه از گیاهی به گیاه دیگر هم منتقل شود. گیاهان آلوده را جدا کرده و کلیه ابزارهای باغ را قبل از استفاده در گیاهان دیگر عقیم کنید. با هرس کردن قسمت های آلوده گیاه با ابزار استریل می توان فوموپسیس را درمان کرد.

Xanthomonas

گیاهان فیکوس مستعد ابتلا به باکتری Xanthomonasهستند. اولین علائم ظاهر شدن این باکتری تکه های ریز مرطوب روی برگ ها است که رشد می کنند و با حاشیه زرد رنگ و قهوه ای ظاهر می شوند.

حشرات اطراف گیاه

حشرات فلس دار حشرات کوچک و بی حرکت هستند که تمایل به تجمع در قسمت زیرین برگها یا ساقه ها و شاخه های جدید گیاه دارند. طول آنها تا 1/8 اینچ است و شبیه برجستگی های کوچک قهوه ای یا زرد به نظر می رسند.

ممکن است حشراتی شبیه به مگس هم باشند. هر دو نوع حشرات ناقل ویروس هایی هستند که می توانند گیاهان بنجامین را آلوده و از بین ببرند. آنها همچنین مایع شیرینی را روی سطح گیاهان میزبان خود می ریزند که می تواند رشد کپک ها را نیز ترویج دهد.

راه های درمان بیماری های گیاه فیکوس بنجامین

بیماری ها و مشکلات زیادی وجود دارد که ممکن است گیاه فیکوس بنجامین شما را درگیر کند. مثلا ممکن است زرد شدن برگ گیاه فیکوس بنجامین را تجربه کنید. و یا پژمرده شدن گیاه بنجامین خود را مشاهده کنید. شاید هم قهوه ای شدن نوک برگ های فیکوس بنجامین را شاهد باشید.

در هر صورت باید سریعا گیاه دلبند خود را درمان کنید تا دیر نشده!

برای درمان این بیماری ها ما در گلباغ فیروزه برای شما راهکارهای کاملا مناسبی درنظر گرفته ایم. استفاده از سم ها و آفت کش های زیر:

با استفاده از این محصولات گیاه فیکوس بنجامین شما در اسرع وقت کاملا بهبود پیدا می کند. فقط توجه داشته باشید که ابتدا دستور کار و عواملی که با توجه به آن ها به این سم ها نیاز پیدا می کنید را ابتدا مطالعه کرده و سپس تهیه نمایید.

توضیحات هر کدام از این سم های گیاه در صفحه مربوطه نوشته شده است.

Array

نتیجه گیری + (نکته مهم)

بیماریهای گیاهان فیکوس بنجامین ناشی از موجودات زنده مانند قارچ ها ، باکتری ها و حشرات روی برگ به طور کلی در طول زمان رشد ممکن است ایجاد شود.

و اما نکته مهم: هنگامی که گیاه در محل داخلی منزل شما قرار می گیرد ، شرایطی با رطوبت کم برای ادامه بیماری و گسترش آن بسیار نامطلوب است مگر اینکه گیاه اغلب به گونه ای آبیاری شود که برگها را خیس شود. بنابراین ، بهتر است آبیاری گیاهان به گونه ای باشد که در حین آبیاری برگ ها خیس نشوند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *