نگهداری

روش نگهداری گیاه دراسنا در منزل+[نکته طلایی]

در این مقاله به نحوه صحیح نگهداری دراسنا و یا فرآهم کردن محیط مناسب برای رشد این گیاه خواهیم پرداخت.

امیدوارم که این مقاله نیز همچون دیگر مقاله های ما ، مورد توجه علاقه مندان گل و گیاه قرار گیرد. اطلاعات عمومی شما را مورد گیاه زیبا دراسنا بالا برده و از همه مهم تر ، با معرفی و به اشتراک گذاری این مطالب با دیگر دوستان ، آشنایان و یا عزیزانتان برای بهره مندی بیشتر آن ها نیز گردد.

در آخر مقدمه باید متذکر شد که به سبب گیرایی و رسایی بهتر خواننده گرامی ، علاوه بر توضیح بخش ها ، دیگر توضیحات را در قالب پرسش و پاسخ نیز بیان کرده ایم تا بلکه نه تنها دیگر ابهامات خواننده را برطرف کند بلکه سوالات خواننده و یا علاقه مند عزیز را نیز پاسخ گو باشد.

مقدمه و معرفی گیاه دراسنا

دراسنا ، گیاهی متنوع که بنا بر برخی متون و منابع بسته به اندازه ، رشد و دیگر ویژگی های آن بیش از 40 گونه در سراسر این کره خاکی موجود است و می روید.

دراسنا گیاهی است نسبتا به قدمت قرن ها زندگی در کنار بشریت که سر انجام در قرن 1700 میلادی بر اساس نام یک شخصیت اساطیری یونانی با نام دراکینا که در واقع گونه ای از ارواح اژدها نما که سیرت انسان گونه داشتند نام گذاری شده اند.

از دیگر نکته جالب توجه در مورد این گیاه ، شباهت این گیاه با گیاهان دسته کوردیلین است. بارز ترین تفاوت آن ها ، متفاوت بودن شکل ریشه های آن هاست. به عبارتی ریشه های آن است که این دو گونه را از هم متمایز می کند. دراسنا از دسته گیاهان خانگی است.

بطور کلی گیاه دراسنا گونه مورد علاقه نگه دارندگان و یا علاقه مندان به گل و گیاهی است که علارقم بر علاقه به داشتن و نگه داری از گل و گیاهان ، زمان و وقت کافی برای نگه داری آن ها ندارند. سرکارند یا بقول معروف سرشان شلوغ می باشد.

نحوه مراقبت و نگهداری گیاه دراسنا

همانطور که گفته شد ، دراسنا از گیاهانی است که نیاز چندانی به نگه داری ندارد. با این حال ، نگه داری از هر موجود زنده ای برای افزایش طول عمرش نیازمند رعایت نکات بعضا مهمی است که توجه نکردن به آن ها موجب به صدمه رسیدن و یا حتی مرگ آن ها خواهد شد.

در ادامه در هر بحث ، به توضیح و بر شماری عومال موثر در بحث نگه داری مناسب گیاه چه بصورت توضیح و چه بصورت پرسش و پاسخ می پردازیم.

آبیاری دراسنا

دراسنا ، گیاهی است که نیاز چندانی به آب ندارد. به این منظور که آبیاری زیاد ممکن است باعث بروز مشکلات چه در امر رشد و چه در بحث سلامت برگ های گیاه گردد.

آبیاری مناسب گیاه دراسنا بایستی چگونه باشد؟

در حدی که خاک گیاه تنها مرطوب بودنش را حفظ کند و تحت هیچ شرایطی ( به هیچ عنوان ) خیس نگردد. برای بهتر دریافتن این موضوع ، بایستی دو نکته را بسیار توجه ویژه داشت.

  1. اولا : بیش از هر آبیاری از خشک بودن خاک گیاه اطمینان حاصل کنید.
  2. دوما : از وجود هر گونه مرطوبیت در خاک گیاه نیز اطمینان حاصل کنید.

خاک گیاه به چه درجه ای از خشک شدن بایستی برسد؟

اگر آنقدر به گیاه آب نداده اید که برگ های گیاه به رنگ قهوه ای درآمده اند . باز هم هیچ مشکلی نیست و می توانید آبیاری را انجام دهید. گاهی برای از بین رفتن کامل مرطوب بودن خاک ، نیاز است که گیاه را با آب درون خاک تنها گذاریم تا کامل استفاده گردد.

مرطوب بودن خاک هنگام آبیاری گیاه دراسنا چه صدمه ای به گیاه می رساند؟

موجب غرق شدن گیاه در آب زیادی و بستن لجن در خاک و در نهایت نابودی منابع مناسب رشد در خاک گیاه خواهد شد. همچنین برگ های گیاه تغییر رنگ یافته به رنگ زرد در خواهند آمد. حتی ممکن است منجر به پوسیدگی ریشه گیاه گردد.

نکته طلایی: کود دهی دراسنا (خیلی مهم)

دراسنا ، گیاهی است با رشد آهسته. پس فوت کوزه گری نگهداری دراسنا دقیقا همین مورد و استفاده از کودهای تقویتی برای آن است. برای گیاه دراسنا شما باید از این کود های تقویتی استفاده کنید تا همیشه گیاه سرحال و شادابی داشته باشید:

Array

تمام این کودهای تقویتی را می توانید همین حالا از قسمت فروشگاه وبسایت ما یا از صفحه خرید کود فقط و فقط با قیمت 7هزار تومان تهیه کرده و درب منزل تحویل بگیرید.

می توان علائمی از جمله زرد شدن برگ گیاه را علاوه بر زیادی آب درون خاک ، نشانه ای بر کمبود مواد مغذی و یا معدنی خاک دانست. در این زمان است که می توان از تقویت کننده ها و یا کود های مناسب استفاده کرد.

میزان کود دهی مناسب گیاه چه زمانی باید باشد؟

نحوه مصرف و یا زمان بندی مصرف و میزان کوددهی به گیاه دراسنا ، کاملا روی بسته کودهایی که از ما خریداری می کنید درج شده است. همچنین می‌توانید هر سوالی هم که در این رابطه داشتید از ما چه ازطریق شماره تماس چه از طریق وبسایت یا چه از طریق اینستاگرام بپرسید.

اما بطور کلی توصیه شده و می شود که حداقل حتما سالی یکبار برای رشد و تقویت گیاه از کود های مناسب استفاده کنید. توصیه شده است که در فصل بهار هر سال که فصل رشد گیاه است. با استفاده مناسب گیاه را تقویت کرده و به رشد موثر رساند.

نکته: فصل زمستان ، فصل کاهش رویش گیاه است. بنابراین لزومی به استفاده از کود در این فصل اصلا نیاز نیست.

فروشگاه گلباغ فیروزه در این امر نیز می تواند به شما مشتریان علاقمند به گل و گیاه کمک فراوان کند. چه در بحث مشاوره و انتخاب خاک و کود مناسب و چه در بحث کیفیت و قیمت مقطوع و البته ارسال سریع و سیر.

رطوبت مورد نیاز دراسنا

با اینکه دراسنا خواستگاهش نواحی گرمسیر است که ممکن است بعضی به این باور رسند که آب و هوای گرم برای گیاه مناسب است. باید در پاسخ به این افراد گفت که خیر. علارقم سازگاری دراسنا با شرایط نواحی گرمسیر ، رشد موثر این گیاه در در قرار گرفتن در شرایطی با رطوب بالا است.

امکان فراهم کردن رطوبت در محیط خانگی وجود دارد؟

البته ، می توان با قرار دادن سنگ هایی کوچک ( عمدتا سنگ هایی که در کنار ساحل یافت می شوند ) در سینی کوچک ، خیس کردن آن ها و جایگذاری سینی در زیر گیاه رطوبت لازم را برای رشد مناسب و موثر گیاه فراهم آورد. با تبخیر آب در سنگ ها رطوبت لازم گیاه بدست می آید. راه دیگر برای فراهم کردن رطوبت مناسب را اسپری کردن آب بر شاخ و برگ گیاه در مدت هر چند روز یک بار هم بر شمرد.

نور کافی برای گیاه دراسنا

دراسنا در بحث نور خیلی منعطف است. این گیاه را چه در فضای نور یک اتاق اداری نگه داری کنید و چه در کنار پنجره پر نور فضای خانه ، هم رشد مناسبش را خواهد داشت. البته اصلا تابش مستقیم نور خورشید توصیه نمی شود.

عوارض تابش مستقیم نور خورشید چه تاثیری بر دراسنا خواهد گداشت؟

موجب سوختن برگ های گیاه خواهد شد.

دما مناسب برای دراسنا

دمای مناسب برای این گیاه چه دمایی است؟
در طول روز بازه دمایی 15 تا 21 درجه سلسیوس بسیار برای گیاه مناسب است. در طول شبانه روز نیز تا 10 درجه خنک تر برای گیاه بهتر است.

حد تحمل گیاه دراسنا برای دمای سرد چه دمایی است؟

دراسنا تا 12 درجه سلسیوس را تحمل می کند. البته توصیه نمی شود که گیاه را در چنین دما و شرایطی قرار دهید.

سمی بودن گیاه دراسنا

اگر علاوه بر گل و گیاه به نگه داری حیوانات خانگی نیز علاقه دارید. بایستی کمی بیشتر در مورد قرار گیری این دو موجود زنده در یک مکان فکر کنید. گیاه در صورت خورده شدن برای گربه و سگ ها برایشان سمی می باشد.

جالب است که این گیاه علاوه ب خاصیت سم زدایی که دارد ( که به این ویژگی در مقاله معرفی دراسنا پرداخته ایم ) خودش میتواند کمی سمی باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *