بلاگ

مشکلات و بیماری های دراسنا + راه درمان آنها در خانه

مشکلات و بیماری های دراسنا همیشه موجب نگرانی برای دوست داران این گیاه زیبا بوده.

بطور کلی گیاه دراسنا ، گیاهی نیست که دچار مشکلات عمده شود. ولی به هرحال بعضی مشکلات و بیماری هایی بصورت مشترک بین تمامی گیاهان وجود دارد که اگر نگهدارندگان گیاه دراسنا ، در امر مراقبت از این گیاه و یا نگهداری مناسب آن کوتاهی کند ، پیش خواهد آمد.

در این مقاله به بررسی هرکدام و نحوه جلوگیری از آن ها و یا رفع این بیماری ها و مشکلات خواهیم پرداخت. امیدواریم این مقاله به مانند مقاله های گذشته مورد افز

ایش اطلاع رسانی و رضایت خواننده گرامی شود و همچنین اشتراک گذاری این مقاله با دیگر علاقه مندان ، دوستان و آشنایان محترم شما.

مشکلات گیاه دراسنا

حشرات:

بطور طبیعی ، همیشه در طبیعت حشراتی هستند که غذایشان را از شاخ و برگ گیاهان مختلف تهیه می کنند. هجوم این حشرات به سایر گیاهان که گیاه مد نظر ما ، دراسنا می باشد در صورت پیشروی بسیار و عدم مراقبت مناسب موجب نابودی گیاه می گردد.

چگونه از هجوم این موجودات جلوگیری کنیم؟

عمدتا و بصورت کلی ، دفع این حشرات کار سختی نیست. تنها دو کار بایستی انجام داد. حواستان به گیاه باشد و به آن توجه کنید. از سم های مناسب دفع حشرات و آفات استفاده کنید. برای این منظور باید از سم های معرفی شده زیر استفاده نمایید:

برای مشاوره بیشتر درجهت شناسایی آفت گیاه تان می توانید از طریق واتساپ با شماره زیر در ارتباط باشید:

                                                                               09186307249

Array

آفات گیاهی :

آفات گیاهی ، حشرات ریزی هستند که به محض بالغ شدن گیاه ها به آن ها هجوم برده ، روزنه هایی برای تغذیه از گیاه ایجاد میکنند و شیره گیاه و جوانه آن را میمکند. وجود این حشرات برای گیاه بسیار مضرر و بعبارتی سم است.

عوارض وجود این آفات در گیاه دراسنا

کاهش بسیار شدید رشد ، تاثیر گذاری بر اندازه گیاه ، آلوده کردن گیاه که در نهایت باعث پژمردگی کل گیاه و قوت آن در عملکرد موثر می گردد.

چگونه از وجود این گونه آفات جلوگیری کنیم؟

در درجه اول ، باید دقت کرد که این پای این گونه آفت به محل زندگی شما باز نشود. نکته جالب توجه در مورد این آفات این است که عمدتا هنگام خریداری محصول در بسته های بذر گیاه و همچنین لای شاخ و برگ و حتی خاک گلدان گیاه قایم می شوند. تا از این راه در زمان مناسب به هدف خودشان که هجوم و حمله به گیاه است برسند.

سپس همانند مورد قبلی که حشرات در گیاه بود. از سم های مناسب استفاده کنید تا اگر آفتی از دیده گان شما پنهان مانده هم دیگر به طور کامل از میان برود. برای این منظور می توانید از سم های معرفی شده در بالا استفاده نمایید.

کنه ها و کک های گیاهی

جدای از حشرات گیاهی و آفات ، دسته سومی هم وجود دارند که وجود شان برای گیاه مضر است. موجوداتی سفید و گاها قهوه ای رنگ مانند که برخی از گونه های آن ها شاخ دار و بدون بال هستند. به ساقه های گیاه هچوم برده و شروع تخم گذاری و تکثیر در گیاه می کنند. تا به مانند مورچه ها خانه یا کلونی مخصوص به خودشان را بسازند.

عوارض وجود این موجودات در دراسنا چیست؟

تغییر رنگ برگ های گیاه به زرد و یا قهوه ای و درنهایت ریزش برگ های گیاه.
در درجه بدتر ، این موجودات همانند تمام موجودات مورد های قبلی مایعی را از خود در گیاهان ترشح می کنند که مورچه ها را به سمت خود جذب می کنند. نیازی به گفتن نیست که اگر این حشرات و آفات این بلا را سر گیاه می آورند . هجوم مهمان بعدی که مورچه ها هستند چه ضربه مخرب و مهلکی بر پیکر گیاه نازنین خواهد زد.

روش جلوگیری از این موجودات چیست؟

از زمان مشاهده اولین کک یا کنه گیاهی ، هر چند روز یک بار گیاه را با اسپری ، آب زنید. با این کار می توانید از بروز آلودگی های گیاه و همچنین آلودگی های به وجود آمده توسط این موجودات جلوگیری کرد.

حتی اگر آلودگی از قبل وجود داشته باشد هم از بین خواهد رفت. اگر میزان آلودگی در گیاه شدید بود ، می توانید از صابون های حشره کش خانگی یا روغن درخت چریش ( روغن حاصل از درخت چریش ، خاصیت دارویی نیز دارد. بنابراین بسیار موثر و کاربردی است ) استفاده کنید.

در صورت عدم دارا بودن یا دسترسی به صابون حشره کش ، می توان با استفاده از ترکیب صابون مایع ( که البته تجذیه پذیر باشد و اثر آن پس مدتی از گیاه برود ) و یک چهارم آب به میزان یک قاشق غذاخوری بر روی گیاه یک صابون حشره کش ساخته و برای نابودی آلودگی ناشی از این موجودات استفاده کنید. برای این منظور می توانید از سم های معرفی شده در بالا استفاده نمایید.

آفات عنکبوتی مانند

از آن جایی که دراسنا آبیاری کم نیازمند است. محیط این گیاه برای آفاتی عنکبوتی مانند مناسب است. هجوم این آفات عنکبوتی به گیاه ، موجب شکننده شدن ساقه ها و شاخه ها و تغییر رنگ برگ ها به زرد یا قهوه ای شود.

جلوگیری از این آفات چگونه امکان پذیر است؟

برای این منظور می توانید از سم های معرفی شده در بالا استفاده نمایید.

انواع بیماری های گیاه دراسنا

با اینکه نکه داری از گیاه دارسنا ، عمدتا نیاز کمتری به شخص نگه دارنده دارد. ولی می شود برای گیاه شرایطی را فراهم کرد که از بروز بیماری هایی که امکان رخ دادنشان امکان پذیر است جلوگیری شود. تا بتوانیم گیاهی سالم و عاری از بیماری داشته باشیم. در ابتدا به بر شمردن عوامل بیماری و توضیح آن ها پرداخته و سپس به راه های جلوگیری و حتی درمان گیاه خواهیم پرداخت.

پوسیدگی های نرم

این بیماری باکتریایی بوسیله باکتری Erwinia carotovora در گیاه ایجاد می شود و منجر به بروز لکه های قهوه ای نرم در ناحیه ریشه گیاه و همچنین ساقه گیاه که بویی نه جندان خوب می هد می شود.

چه عواملی باعث این بیماری می شود؟

آبیاری زیاد از حد و بی رویه و نبودن خاک مناسب و زه کشی شده.

درمانی برای این بیماری وجود دارد؟

متاسفانه برای این بیماری درمان موثر و موفقی وجود ندارد. تنها می توان به پیشگیری از این بیماری پرداخت. چرا که اگر این بیماری اتفاق بیوفتد. راهی به جز دور ریختن گیاه وجود ندارد. به عبارتی خودمان تر “فاتحه این گیاه را بخوانید”.

لکه برگ

باز هم یک بیماری باکتریایی و البته قارچی که در بین گیاهان عمدتا مشترک نیز هست. بوسیله باکتری قارچی Fusarium moniliforme ایجاد می شود. همانطور که از نامش پیداست ، تاثیر و بیماری بر روی برگ های گیاه خواهد بود و این باکتری باعث ایجاد لکه هایی در برگ های مخصوصا تازه سبز شده گیاه می گردد.

میزان لک ها در برگ گیاه دارای اندازه و رنگ های متفاوت است. اغلب به رنگ های قهوه ای مایل به قرمز یا برنزه با حلقه های زرد رنگ ظاهر می گردد.

راهی برای جلوگیری یا پیشگیری از بروز چنین بیماری وجود دارد؟

برای پیشگیری و همچنین درمان قارچ زدگی گیاه ، از سم قارچ کش مخصوص فیروزه استفاده نمایید. این محصول را میتوانید همین حالا از قسمت فروشگاه وبسایت ما فقط و فقط با قیمت 8هزار تومان تهیه فرمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *