نگهداری

10 گیاه مخصوص هدیه دادن

گل ها و گیاهان از بهترین هدایایی هستند که می توانند سالها در کنار عزیزان شما باقی بمانند.

با دادن گل و گیاه به شخصی که دوستش دارید ، به او ثابت کنید که آرامش و سلامتی او برای شما بسیار مهم است. این هدیه بعد از مدتی تکرار نمی شود یا در گوشه کمد یا انبار خانه قرار می گیرد. گیاه همیشه در روشن ترین قسمت خانه نگهداری می شود و شخصی که هدیه دریافت می کند همیشه به یاد می آورد که گیاه را دیده است.

بیشتر مردم ترجیح می دهند “گیاه آپارتمانی” را به عنوان هدیه انتخاب کنند. گیاهان گلدار در فضای باز معمولاً فصلی یا به شکل درختان و بوته هایی هستند که حمل آنها دشوار است.

گیاهان چند ساله بهترین انتخاب برای هدیه ای ماندگار هستند. گیاهانی که مراقبت از آنها دشوار نیست و می توانند در هر محیط و شرایط زندگی به راحتی زنده بمانند و رشد کنند. گیاهان خانگی پایدار و زیبا مانند پتوس یا پوتوس، سانسوریا، گندمی، زامیفولیا، آگلونما، فیکوس آلاستیکا، نخل شامادورا، یوکا، پاپیتال و کالانکوئه کریسمس، از جمله گیاهان آپارتمانی مخصوص هدیه دادن هستند.

فقط یک نکته قبل از شروع درمورد کود دادن به این گیاهان خدمت تون عرض کنم.
حتما از کود کامل برای حفظ و نگهداری تمام این گیاهان استفاده کنید.

Array

چند نکته قبل از خرید و تهیه گل و گیاهان خانگی برای هدیه

اکثر مردم موافقت می کنند که یک گیاه آپارتمانی اهدا کنند. اما قبل از تهیه گیاه ، باید به همه شرایط شخصی که می خواهیم بدهیم توجه کنیم. بسیاری از گیاهان خانگی سمی هستند. خوردن یا جویدن برگها یا بخشی از ساقه این گیاهان می تواند باعث گلودرد ، تورم زبان و مجاری هوایی و در نهایت تنگی نفس یا حتی مرگ شود.

برخی از گیاهان دیگر می توانند در هنگام گلدهی حساسیت ایجاد کنند یا لمس برگها و ساقه های گیاه باعث خارش و قرمزی پوست شود. قبل از انتخاب گلدان باید به رنگ و شکل گلدان توجه کنید. رنگ گلدان باید نزدیک به سلیقه شخصی باشد که می خواهید به او هدیه دهید. اگر از طعم و مزه آن اطلاع کافی ندارید ، به سمت رنگ های رایج بروید. گلدان های سفید معمولاً بیشتر مناسب کاشت و تزئینات منزل هستند.

گیاه پتوس

پتوس یا پوتوس

این گیاه مقاوم ، زیبا و دارای رشد سریع است. گل اطلسی یک گیاه خزنده است که برخی از افراد آن را در محل کار یا حتی در اتاق خواب نگهداری می کنند. دلیل آن این است که گیاه گلبرگ یکی از ایستگاه های تصفیه کننده تصفیه هوا است و به طور موثری سموم موجود در هوا مانند بنزن ، فرمالدئید و زایلن را از بین می برد. برای انتخاب گیاه پتوس به عنوان هدیه ، از سالم بودن برگها و عدم وجود آفات بر روی برگها و ساقه های گیاه اطمینان حاصل کنید. سعی کنید از گلدان های پهن با دهانه های گسترده استفاده کنید. گلدان آویز مناسب تر است.

برخی از گیاهان گلبرگ با ستون هایی در وسط گلدان چوب خزه تزئین شده اند. در این حالت حتما هنگام جابجایی گلدان احتیاط کنید تا چوب مرکزی تکان نخورد. گلدان را می توانید با این گیاه به عنوان هدیه ، با کاغذ کادو ، روبان رنگی یا پاپیون تزیین کنید.

گیاه سانسوریا

سانسوریا

این یکی از مقاوم ترین و متنوع ترین گیاهان آپارتمانی است. این گیاه در برابر کم آبی ، نور کم ، کمبود رطوبت و تغییرات شدید دما بسیار مقاوم است. عمر طولانی و شکل ظاهری مدرن گیاه همیشه توسط طراحان داخلی انتخاب شده است. سانسوریا در رنگ ها ، اندازه ها و شکل های مختلف موجود است. بهتر است بدانید که این گیاه در جدول تاسیسات تصفیه هوای جوی است.

برای انواع بالا سانسور بهتر است گلدانهای استوانه ای را در نظر بگیرید ، زیرا این شکل از گلدان ها جلوه بهتری به گیاه می دهد. سانسورهای کوتاه را در گلدان های کروی با دهانه های وسیع بکارید. این گلدان ها فضا را برای تولید ساقه های دیگر فراهم می کنند. برای تزئین گلدان می توان از کاغذ کادویی ، پاپیون و روبان استفاده کرد.

گیاه گندمی

گندمی یا عنکبوتی

گیاه عنکبوت یکی از گیاهان مقاوم و چند ساله است. این گیاه برای افراد مبتدی در مراقبت از گیاهان آپارتمانی مناسب است. این گیاه را می توان روی سقف یا روی یک میز بلند یا پایه آویزان کرد. گندم همچنین یک تصفیه کننده هوا است. بیشتر مردم از گلدان های آویز سفید برای گیاه گندم استفاده می کنند. برای هدیه دادن این گیاه می توانید یک کارت پستال در میان برگ ها قرار دهید. همچنین می توانید ظروف کوچک و کاغذی رنگ روشن را به شاخه های آویز گیاه که جوانه های تکثیر دارند ، وصل کنید.

گیاه زاموفیلیا

زامیفولیا

برای انتقال انرژی مثبت و احساس خوب به عزیزانتان ، گیاه چند ساله و بادوام زامیفولیا را توصیه می کنم. این گیاه همیشه سبز برای اداره ، هتل ، دانشگاه و آپارتمان مناسب است. زامیفولیا در برابر کم آبی و نور کم مقاوم است. زیبایی این گیاه به شکل ساقه ها و نوع گلدان بستگی دارد. افرادی که دارای طعم جنوبی هستند گیاهان خود را در سبدهای حصیری برگ درخت خرما به عنوان هدیه ذخیره می کنند.

امروز خوشبختانه این صنعت دوباره رونق گرفته و می توان سبد و سبد حصیری را در هر نقطه از کشور حتی از طریق وب سایت تهیه کرد. گلدان های حصیری بهترین انتخاب برای تزیین زامیفولیا است.

گیاه آگلونما

آگلونما

این گیاه به عنوان چینی همیشه سبز شناخته می شود. در برابر کم آبی و نور کم به خوبی مقاوم است. از خصوصیات مهم آن زیبایی برگها ، شکل متراکم گیاه و تنوع آن است. جابجایی آن بسیار آسان است و بهترین روش برای بسته بندی گلدان هدیه است. گلدان های سفید یا خامه ای به زیبایی گیاه می افزایند.

گیاه فیکوس

فیکوس آلاستیکا

این درختچه بسیار مقاوم است. علاوه بر نگهداری این درختچه در آپارتمان ، در مناطق جنوبی کشور می توانید آن را در فضای باز ، به عنوان مثال در حیاط ، بکارید. چهار نوع فیکوس در ایران قابل تهیه است. این درختچه با کمترین دقت به خوبی رشد می کند.

ارتفاع آن در وسط آپارتمان حدود سه متر است و در مکان های باز بیش از بیست و پنج متر رشد می کند. گلدان بزرگ کروی برای کاشت Ficus elastica مناسب است. شکل ظاهری این درختچه باعث شده تا زیبایی آن در هر رنگ گلدان حفظ شود. اگر Ficus elastica را به عزیزان خود بدهید ، این گیاه سالها در کنار آنها خواهد بود.

گیاه شامادورا

نخل شامادورا

این گیاه خانگی زیبا به عنوان هدیه ایجاد شده است. نخل چامادورا ، گیاهی مناسب برای افرادی که گیاهان گرمسیری را دوست دارند. این گیاه در شرایط کم نور در آپارتمان به خوبی رشد می کند. جالب است بدانید که نخل چامادورا در تصفیه هوا نقش موثری دارد. گلدان های کروی یا استوانه ای در رنگ های متنوع برای کاشت نخل شمعدورا مناسب است. بستن روبان قرمز و چسباندن پاپیون روی گلدان می تواند جذابیت آن را به عنوان کادو بیشتر کند.

گیاه یوکا

درختچه یوکا

این گیاه یکی از مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی است. در سال های اخیر با تبدیل گونه های قدیمی و قدیمی این گیاه به بونسای طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. برگ های سوزنی برگ و ساقه های ضخیم درخت از ویژگی های بوته یوکا است. افرادی که در مناطق شمالی کشور زندگی می کنند می توانند این گیاه را در فضای باز پرورش دهند. البته بوشهای یوکا انواع مختلفی دارند. برخی از آنها را می توان در محیط های سرد و کوهستانی و در محیط های بیابانی و خشک پرورش داد.

اگر می خواهید یوکا را به شخصی هدیه دهید ، از بنسای او استفاده کنید. قبل از هدیه دادن این درختچه می توانید به روش های مختلفی تزئین کنید.

گیاه پاپیتال

پاپیتال

این گیاه خزنده و بسیار مقاوم است. از گیاه پایتخت به عنوان پوشش ساختمانهای مناطق سرد و مرطوب استفاده می شود. البته این گیاه در یک محیط آپارتمانی با نور کم به خوبی رشد می کند. سه نوع سرمایه در ایران قابل تأمین است. پایتخت با برگهای بزرگ به رنگ سبز و ابلق و سرمایه مینیاتوری با برگهای ریز به رنگ سبز و ابلق. گلدان آویز ایده خوبی برای کاشت خشخاش است. گیاه Papital علاوه بر ظاهر زیبا و مقاومت بالایی در برابر همه شرایط محیطی ، تصفیه کننده هوا نیز می باشد. با دادن یک گیاه خشخاش به عزیزانتان ثابت کنید که سلامتی آنها برای شما مهم است.

کالانکوئه کریسمس یا کالانچو فلوریست

این گیاه از خانواده Crassula است. برگهای قاشقی شکل و گلهای متراکم از ستاره های زرد ، سفید ، قرمز ، صورتی و بنفش از مشخصات این گیاه است. همانطور که از نام آن پیداست ، گیاه معمولاً در فصول سرد سال شکوفا می شود.
این گیاه در برابر کمبود آب مقاوم است. اما به نور بیشتری نسبت به گیاهان آپارتمانی دیگر نیاز دارد. در بعضی از شهرها می توان آن را در حیاط کاشت و نگهداری کرد. یکی از بهترین گزینه ها هدیه دادن به عزیزانتان در شب یلدا و نوروز یا افرادی که در ماه های پاییز و زمستان به دنیا آمده اند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *